Patarimai namams ir laisvalaikiui

akiniai, lietus, lašai
0

KAIP ELGTIS SULŪŽUS AKINIŲ RĖMELIUI?

Jei Jūs nešiojate akinius, tikėtina, kad buvote patekę į nemalonią situaciją, kai Jūsų akiniai sulūžo. Gali būti, kad ant jų kas nors netyčia užlipo, arba jie nukrito nuo palangės, arba vaikas žaisdamas per stipriai patempė jų kojelę…Nesvarbu, kaip tai įvyko, tačiau akivaizdu, kad tuo metu jiems buvo reikalingas akinių remontas. Visgi, apžiūrėjus akiniams padarytą žalą, yra keletas dalykų, kuriuos rekomenduojama padaryti ir kai kas, ko geriau nedaryti.

Ko geriau nedaryti?

 

Kuomet akinių rėmelis sulūžta, kartais žmonėms kyla klausimas, ar jie gali panaudoti tuos pačius akinių lęšius (stiklus). Tai yra tikrai prasta idėja. Akinių lęšiai gaminami pagal konkretų užsakymą, juos pritaikant konkrečiam rėmeliui, tikrinant, ar lęšių optinis centras tiksliai atitinka žmogaus akių vyzdžių atstumą. Koreguojant akinių lęšius ir stengiantis juos pritaikyti naujiems rėmeliams, greičiausia bus pažeistas lęšių optinis centras, o su tokiais akiniais žmogaus regėjimas tik prastės, nes akių raumenys bus nuolatos įsitempę. Taigi, norint panaudoti senuosius akinių lęšius, jie turėtų būti dedami į tokį patį rėmelį. Toks akinių remontas, garantuos, kad lęšių optinis centras nebus pakitęs.

Antras dalykas, kurio niekada nedarykite: neklijuokite klijais akinių rėmelio. Paprastai, Jūsų akinių rėmeliai turi gamintojo garantiją. Jei akiniams sulūžus jie bus suklijuoti klijais, tokiam rėmeliui garantija jau negalės būti taikoma.

Ką galite daryti?

 

O dabar trumpai aptarsime, ką galite daryti, jei sulūžo Jūsų akiniai:

  • akininių kojelė „atsiskyrė“ nuo rėmo. Jei akinių kojelė atsiskyrė nuo rėmo, tai gali būti dėl to, kad atsisuko ją prilaikantis varžtelis. Šiuo atveju, viską galima greitai ir lengvai suremontuoti, jį įsukant į savo vietą.
  • Jei lūžta akinių „pagrindinis‘ rėmelis, į kurį yra dedami lęšiai, tikėtina, kad teks užsisakyti naujus akinius, nes šiuo atveju akinių remontas mažai galės pagelbėti. Išimtis šioje situacijoje galėtų būti metaliniai akinių rėmeliai, kurie gali būti sulituoti, tačiau atkreiptinas dėmesys, kad rėmelis lūžio vietoje išliks silpnas ir visada išliks tikimybė, kad jis vėl sulūš.
  • Akinių rėmelio nosies atramos keitimas. Dažnai pasitaiko, kad ši akinių detalė atitrūksta ir būna pametama. Visgi, tai nėra didelė problema ir tokius akinius nunešus į bet kurią akinius remontuojančią optiką, jie būtų ganėtinai greitai suremontuoti.

 

Svarbiausias dalykas, kurį privalote padaryti sulūžus Jūsų akiniams, yra jų nunešimas į optiką, kur jiems padaryta žala būtų tinkamai įvertinta ir Jums būtų atsakyta, ar įmanoma juos suremontuoti, ar geriau užsisakinėti naujus akinius.

admin • gruodžio 15, 2019


Previous Post

Next Post

Parašykite komentarą

Your email address will not be published / Required fields are marked *