Patarimai namams ir laisvalaikiui

spalvoti lęšiai, spalvoti kontaktiniai lęšiai, lęšiai vakarėliams
0

Kaip išsirinkti tinkamus spalvotus kontaktinius lęšius?

Gyvename alternatyvų kupiname laikotarpyje: dar niekad išsirinkti tai, ko mums reikia, nebuvo taip paprasta. Regos korekcija – ne išimtis. Regis, visai neseniai buvo galima rinktis tik kelių tipų akinių rėmelius, kurie nebuvo itin pritaikyti individualiems poreikiams. Šiandien, esant galimybei, galima pasidaryti greitą ir veiksmingą regos korekcijos operaciją, optikos salonuose lentynos yra nukrautos įvairiausių gamintojų akinių rėmeliais, kurie neretai tampa ir įvaizdžio detale. Ja gali tapti ir spalvoti kontaktiniai lęšiai. Patarsime, kas turėtų būti svarbiausia juos renkantis.

Nuspręskite, kaip dažnai naudosite lęšius

Kaip ir įprasti kontaktiniai lęšiai, spalvoti lęšiai būna vienadieniai, skirti naudoti dviems savaitėms, mėnesiui ir netgi 3 mėnesiams. Jei anksčiau iki šiol neišbandėte kontaktinių lęšių ir nesate tikri, ar su jais jausitės patogiai, vertėtų rinktis vienadienius lęšius. Jie puikia pasitarnaus ir tuomet, kai bus reikalingi tik išskirtinei progai – pavyzdžiui, teminiam vakarėliui. Jei standartinius lęšius nešiojate kasdien, tuomet optimaliausia įsigyti mėnesiui ar tris mėnesiams skirtus spalvotus lęšius. Nerekomenduotina lęšių naudoti ilgiau, nei yra numatyta – tai gali sukelti uždegimą ir kitus pavojingus pažeidimus.

Pasirinkite lęšių tipą

Prekyboje galite rasti 3 tipų spalvotus lęšius: paryškinančius, keičiančius akių spalvą ir lęšius vakarėliams.

  • Paryškinantys lęšiai nekeičia akių spalvos, tačiau išryškina ją, išlaikydami natūralumą. Didžiausią poveikį šie lęšiai turi šviesių akių savininkams, o rudaakiams geriau susilaikyti nuo paryškinančių lęšių įsigijimo.
  • Akių spalvą keičiantys spalvoti lęšiai pagaminti taip, kad visiškai pakeistų natūralią akių spalvą. Šio tipo lęšiai pasižymi gausesniu spalvų pasirinkimu, todėl bet kas gales išsirinkti sau tinkamus.
  • Lęšiai vakarėliams – ekstravaganciją mėgstantiems. Jie gali būti įvairių raštų, spalvų, sukurti visiškai kitokią akių formą.

Išsirinkite spalvą ir stiprumą

Jeigu Jūsų regėjimas yra geras, naudokite lęšius be dioptrijų. Jei regos korekcija yra reikalinga, teks rinktis kontaktinius lęšius su dioptrijomis. Kiekvieno akys yra skirtingos, todėl bet kuriuo atveju prieš tai būtina apsilankyti pas oftalmologą, kuris parinks lęšius pagal Jūsų akių specifiką ir gyvenimo būdą. Vertėtų atkreipti dėmesį ir į tai, kad spalvoti lęšiai dažnai turi mažesnį deguonies pralaidumą, todėl juos nešioti ilgais intervalais neišsiimant nėra patartina.

Spalva – individualumo ir skonio reikalas. Priklausomai nuo pasirinktų lęšių tipo varijuos spalvinė gama. Šiandien gamintojai siūlo įvairiausių atspalvių lęšius, todėl galėsite drąsiai eksperimentuoti ir rasti labiausiai tinkančius Jums.

Spalvoti kontaktiniai lęšiai – stilingas pasirinkimas norintiems paįvairinti turimų lęšių gretas ar laikinai pakeisti akinius. Prižiūrėkite juos tinkamai ir mėgaukitės sveikomis bei žėrinčiomis akimis.

admin • lapkričio 19, 2018


Previous Post

Next Post

Parašykite komentarą

Your email address will not be published / Required fields are marked *