Patarimai namams ir laisvalaikiui

šlifavimo diskai, šlifavimo medžiagos
0

Kaip žinoti, ar išsirinkote tinkamą šlifavimo diską?

Darbas su metalu išties nėra paprastas. Jis reikalauja didelio kruopštumo ir pasiruošimo, pakankamų įgūdžių, atsakingumo ir tinkamos įrangos pasirinkimo. Kažkurio iš šių kriterijų trūkumas neretai gali baigtis arba prastais rezultatais, arba skaudžiomis traumomis. Kad to būtų išvengta, ypač svarbu žinoti, kad dirbate su patikima ir kokybiška įranga. Šlifavimo diskai – būtini, kai norima po suvirinimo atlikti šlifavimo darbus, nugludinti ir aplyginti paviršius. Šios priemonės pasirinkimas yra kertinis aspektas, tačiau kaip neapsirikti ir žinoti, kad išsirinkote būtent tokį diską, kurio reikės darbui?

Su kokiu metalu dirbsite?

Tol, kol nežinosite, kokį metalą turėsite šlifuoti, diską išsirinkti bus išties sunku. Vieni diskai yra pritaikyti itin kietiems ir tvirtiems metalams, o kiti – minkštesniems, todėl prieš ieškant šlifavimo disko, žinokite, su kokiomis medžiagomis dirbsite daugiausiai. Jei teks apdoroti keletą metalo rūšių, rinkitės kelis diskus, tinkamus kiekvienai jų.

Atsižvelkite į dydį ir diametrą

Tikriausiai žinote, jog šlifavimo diskai skiriasi tiek forma, tiek diametru. Tiek per mažas, tiek per didelis diskas, tikėtina, neduos norimo rezultato. Smulkioms operacijoms, ploniems medžiagų lakštams šlifuoti tiks mažesnio diametro ir dydžio diskai. Jokiu būdu nenuimkite šlifuoklio apsaugos, kad galėtumėte įdėti didesnį šlifavimo diską, nes tai gali baigtis liūdnai. Atminkite, kad įvairūs šlifavimo prietaisai gali dirbti tik nustatytu greičiu, todėl diskas turėtų būti pritaikytas konkrečiam greičiui. Įdėję diską, skirtą didesnį sūkių per minutę skaičių turinčiam įrenginiui, jis gali veikti netinkamai ar netgi atsilaisvinti ir iššauti iš šlifuoklio dideliu greičiu.

Abrazyvinės medžiagos svarba

Tai, iš kokios medžiagos yra pagaminti šlifavimo diskai, turės didelę reikšmę tam, kaip kokybiškai galėsite atlikti darbą, ir kiek ilgaamžiški jie bus. Pastarasis faktorius reikšmingas daugeliui darbuotojų, nes diskai gali būti sunaudoti labai greitai. Ypač tai nutinka tuomet, kai pasirenkamas netinkamos sudėties diskas. Jeigu pastebėjote, kad diskai dėvisi ir kaista itin greitai, tikėtina, kad turite šlifuojamai medžiagai nepritaikytą priemonę arba šlifavimo greitis yra tiesiog per didelis.

admin • balandžio 23, 2019


Previous Post

Next Post

Parašykite komentarą

Your email address will not be published / Required fields are marked *