Patarimai namams ir laisvalaikiui

Pjovimo diskai, pjovimo reikmenys, šlifavimas
0

Kam galima panaudoti kampinį šlifuoklį?

Kampinis šlifuoklis – itin naudingas ir universalus įrankis, kurį galima panaudoti įvairioms reikmėms tiek buityje, tiek statybvietėje ar kitos srityse, kuriose tenka dirbti su metalu. Reikia nušlifuoti metalą, supjaustyti akmens ar betono plyteles? Teks griebti kampinį šlifuoklį. Norite greitai ir efektyviai pašalinti dažus ar kitus paviršiaus nešvarumus? Kampinis šlifuoklis taps puikiu pagalbininku. Tačiau labai svarbu atminti tai, kad skirtingiems darbams turės būti naudojami skirtingi pjovimo diskai. Pateikiame keletą kampinio šlifuoklio naudojimo būdų.

Metalo pjovimas

Iš visų kampinio šlifuoklio paskirčių, dažniausiai jis yra naudojamas metalo pjovimui. Jeigu dirbate su metalu kasdien ar bent jau reguliariai, turbūt žinote, kaip dažnai tenka pjauti metalą, paruošti jį suvirinimui ir kitiems darbams. Žinoma, metalą galima pjauti ir pjūklu, tačiau procesas užtrunka gerokai ilgiau, reikalauja daugiau fizinių pastangų ir nuvargina dienos eigoje. Kampinis šlifuoklis šį darbą atlieka ne tik greičiau, bet ir tiksliau.

Metalo valymas ir poliravimas

Prieš atliekant suvirinimą ir kitus metalo darbus, medžiagą dažniausiai reikia tinkamai paruošti: pašalinti dažus, įsisenėjusius nešvarumus, purvą ir rūdis. Reikiamam metalui pritaikyti pjovimo diskai šį darbą gerokai palengvins. Žinoma, valyti ar šlifuoti galima ir metalinius paviršius, kurie nebus naudojami suvirinimui. Pavyzdžiui, jeigu dažnai nevalote lauke naudojamų metalinių lauko įrankių, ilgainiui ant jų susidariusią nešvarumų ir rūdžių sankaupą pašalinti bus labai sunku. Naudoti šepečius ar dildes – nepatogu ir ne itin efektyvu.

Kampiniu šlifuokliu taip pat galima sėkmingai pašalinti dažus, jeigu norite iš naujo perdažyti paviršių. Jeigu dažnai yra seni ar suskilinėję, juos pašalinti dažniausiai nesudėtinga, tačiau jeigu dažų paviršius yra sąlyginai šviežias, šepečiai ar švitrinis popierius jį įveiks sunkiai. Kampinis šlifuoklis tokiu atveju pravers gerokai labiau.

Antgalių aštrinimas

Pjovimo diskai gali būti naudojami įvairių pjovimui ar kirtimui naudojamų objektų paaštrinimui. Ilgai naudojamus pjautuvus, kastuvus, kirstuvus, žoliapjoves ilgainiui reikia pagaląsti, kad jos atgautų aštrumą. Kampiniu šlifuokliu įmanoma atsargiai pagaląsti pjautuvus ir kitus aštrius metalinius objektus.

Kampinis šlifuoklis – išties puikus įrenginys, kuris gali būti naudingas bet kuriuose namuose, o be jo tiesiog neįmanoma išsiversti dirbant su metalu, technika ar statybų metu.

admin • kovo 22, 2019


Previous Post

Next Post

Parašykite komentarą

Your email address will not be published / Required fields are marked *