Patarimai namams ir laisvalaikiui

Dantų tiesinimas, dantų tiesinimas Kaune
0

Nelygūs dantys – išsprendžiama

Turėti gražią ir tvarkingą šypseną norėtų daugelis, tačiau, deja, ne kiekvienas gali ja džiaugtis. To priežasčių gali būti įvairių: netaisyklingą dantų formą galima paveldėti, įtakos gali turėti įvairūs blogi įpročiai, traumos ar net tai, kokį maistą pasirenkama valgyti. Tokiais atvejais dantų tiesinimas bus neišvengiamas, tačiau džiugu yra tai, kad jis gali būti atliekamas bet kokio amžiaus pacientams, o būdų, kaip tai padaryti, yra tikrai ne vienas.

Estetika svarbiausia ne visuomet

Daugelis mano, kad kreivi dantys viso labo atrodo neestetiškai. Nors tiesos tame tikrai yra, tačiau blogas dantų išsidėstymas lemia ne tik tai – susidaręs netaisyklingas sąkandis ne tik apsunkina kramtymo procesą, bet ir greitina netolygų dantų nusidėvėjimą, o tai gali sukelti nemažų problemų ir išlaidų netolimoje ateityje. Jeigu sąkandis nėra geras, jis gali sukelti skausmą ar įtampą kramtomiesiems raumenims ir taip dar labiau didinti diskomfortą.

Kokie yra dantų tiesinimo metodai?

Kaip jau minėjome, dantų tiesinimas gali būti parinktas ne tik pagal paciento būklę, bet ir pagal jo poreikius. Šiandien odontologijos klinikose taikomi šie trys pagrindiniai dantų tiesinimo būdai:

  • Tiesinimas kabėmis (breketais). Jos tvirtinamos ant dantų paviršiaus, o jų negalima išimti viso gydymo metu;
  • Naudojant dantų plokšteles. Šios plokštelės gali būti išimamos valgio metu ar valantis dantis, tačiau likusį laiką turi būti paciento burnoje;
  • Tiesinimas kapomis. Vis labiau populiarėjantis gydymo metodas, kurio metu nešiojamos skaidrios išimamos plokštelės.

Kiekvienas būdas, žinoma, turi savų privalumų bei trūkumų, todėl būtina juos atidžiai įvertinti ir nebijoti išreikšti savo nugąstavimų, bei ieškoti geriausio sprendimo su odontologu-ortopedu. Dantų tiesinimas, nepriklausomai nuo pasirinkto gydymo būdo, dažniausiai trunka apie keletą metų, todėl labai svarbu apgalvoti, kuris variantas geriausiai suderintų patogumą ir efektyvias gydomąsias savybes.

Priežiūros ypatumai

Negalvokite, kad kapos ar breketai išspręs visas burnos ertmės problemas – prižiūrėti dantis reikės ir su tiesinimo priemonėmis. Jeigu pasirinksite išimamas plokšteles ar kapas, dantų priežiūra bus lengvesnė, tačiau ji yra įmanoma ir su kabėmis – tereikia elgtis atsargiau ir švelniau, dažniau naudoti tarpdančių siūlą. Reguliarūs vizitai pas odontologą taip pat bus reikalingi, ypač, jeigu jaučiate didelį skausmą ar diskomfortą.

 

admin • vasario 25, 2019


Previous Post

Next Post

Parašykite komentarą

Your email address will not be published / Required fields are marked *