Patarimai namams ir laisvalaikiui

padangos internetu, saugumas, apsipirkimas
0

Perkame internetu. Ar tai tikrai saugu?

Kai esame užsiėmę, laikas tampa labai svarbus. Visi stengiamės jį taupyti, nes daugiau laiko norime skirti sau ir laisvalaikiui su artimaisiais. Tačiau tai nėra taip paprasta, nes viskam reikia laiko. Šiuo metu labai populiaru apsipirkti net nepaliekant savo namų. Naršydami galime lengvai rasti, kur parduodami drabužiai, avalynė, automobiliai, net padangos internetu, tačiau reikia būti atsargiems, nes pirkdami internetu galime likti apgauti.

Pirkimo internetu būdai

 

Kaip ir išėję į miestą galime rasti įvairių parduotuvių, turgų, kioskelių, taip ir internete apsipirkimo vietos skiriasi. Yra daug skirtingų vietų, iš kurių galima išsirinkti patraukliausią.

  • Elektroninės parduotuvės. Galima rasti daugybe internetinių svetainių, kuriose galima nusipirkti įvairiausių daiktų. Pakankamai didelė dalis tokių internetinių parduotuvių turi ir įprastas parduotuves, kuriuose galima apžiūrėti visas arba dalį prekių. Kitos elektroninės parduotuvės užsiima tik prekyba internetu ir prekės siunčiamos paštu. Reikėtų būti atsargiems, jeigu nepopuliari elektroninė parduotuvė neturi įprastų pardavimų vietų ir atrodo įtartina. Prieš perkant reikėtų pasidomėti, ar kiti jų klientai patenkinti paslaugomis.
  • Skelbimų svetainės. Egzistuoja ne vienas populiarus skelbimų puslapis, kur žmonės parduoda jiems nebereikalingus daiktus. Dažniausiai tokie daiktai būna jau panaudoti, tačiau galima rasti ir visai naujų, nenaudotų daiktų. Populiariausios būna knygos, baldai, žaidimai. Reikėtų būti atsargiems perkant tokius daiktus, kurių kokybę gali būti sunku įvertinti. Pavyzdžiui, padangos internetu gali būti rizikingas pirkinys, nes nuotraukoje gali atrodyti puikiai, o realybėje – visai ne.
  • Daiktų mainymosi internetinės svetainės. Kai kurie žmonės mėgsta dažnai keisti turimus daiktus į kitus, todėl tokie puslapiai, kuriuose galima mainytis, labai patogūs. Dažniausiai mainomasi drabužiais, knygomis. Labai gerai, jei mainydamiesi jūs atiduodate prekę išsaugotą ir geros kokybės, tačiau yra rizika, kad iš kitų jokios prekės negausite arba jos kokybė bus labai prasta. Patartina mainytis su tose svetainėse gerą reputaciją turinčiais lankytojais.

 

Kaip nelikti apgautiems?

 

Geriau rinkitės populiarias parduotuves, kurios turi daug pirkėjų, daug atsiliepimų. Jeigu yra, verta paskaityti atsiliepimus ir po siūlomomis prekėmis. Taip galėsite susidaryti nuomonę, ar produktai yra kokybiški ir atitinka kainą. Kai kuriais atvejais tikrai galite išlošti pirkdami pigiau iš skelbimų, tačiau kai kurios prekės, pavyzdžiui, kaip jau minėtos padangos internetu, patikimesnės naujos, perkamos iš oficialių elektroninių parduotuvių.

Jeigu laikomasi visų saugumo priemonių, pirkti internetu bijoti nereikia. Visada stengiamasi užtikrinti žmonių saugumą, tad įvairūs sukčiai dažnai būna sugauti, jų parduotuvės uždaromos. Tačiau negalima ir per daug atsipalaiduoti, kiekvienas dėl savęs ir savo daiktų saugumo turi būti atsakingas pats.

admin • sausio 23, 2019


Previous Post

Next Post

Parašykite komentarą

Your email address will not be published / Required fields are marked *