Patarimai namams ir laisvalaikiui

vienkartiniai indai, virtuvės reikmenys, mediniai įrankiai
0

Vienkartiniai indai ir ekologija – suderinama

Ekologija ir tvarus vartojimas – tai, kas šiais laikais itin vertinama ir sulaukia vis daugiau populiarumo. Daugelis stengiasi naudoti kuo mažiau plastikinių maišelių, indų. Siekiant patenkinti besikeičiančius žmonių poreikius atsiranda gamtai draugiškos alternatyvos. Vienos iš tokių yra – vienkartiniai indai pagaminti iš popieriaus, palmės lapų, medienos. Kuo jie tokie ypatingi ir kodėl verta juos rinktis?

Lengvai perdirbami

 

Visų pirma, iš popieriaus pagaminti indai, šiaudeliai yra lengvai perdirbami, todėl neteršia aplinkos. Net ir patekę į ją, pakankamai greitai suyra. Šiuo metu vis labiau populiarėja ir kartoninės dėžutės maistui, kurios pakeičia plastikinės. Tokios iniciatyvos imasi dauguma restoranų, teikiančių maistą į namus ar išsinešimui.

Patraukliai atrodo

 

Be to, kad tokio tipo priemonės yra lengvai perdirbamos, pasižymi ir patrauklia išvaizda. Jas galima naudoti ne tik išvykoje į gamtą, bet ir organizuojant draugų ar firmos vakarėlį. Čia ypač praverčia iš palmių lapų pagaminti padėklai, ant kurių paprasta patiekti sumuštinukus ar kitus užkandžius.

Šie vienkartiniai indai gražiai dera ir su mediniais įrankiais (šakutėmis, šaukšteliais ar net peiliais). Platus asortimentas leidžia išsirinkti ne tik norimos spalvos (baltos, natūralios medienos), bet ir formos priemones. Pavyzdžiui, vienkartinės lėkštės gali būti ne tik apvalios, tačiau ir keturkampės, ovalios.

Tinka ir gėrimams

 

Patogu ir tai, kad tokias alternatyvas galima naudoti ne tik maistui, bet ir gėrimams. Tam sukurti popieriniai puodeliai, padengti specialia danga nepraleidžiančia skysčių. Tiems, kurie planuoja draugų ar šeimos vakarienę, rekomenduojama išbandyti ir popierinius šiaudelius. Jie pakankamai greitai suyra – vieno jo pakanka vienam gėrimui.

Paprasta rūšiuoti

 

Dar vienas tokių priemonių privalumas yra tas, kad jas paprasta rūšiuoti. Daugumą jų galima mesti į popieriaus atliekoms skirtus konteinerius. Išimtis: vienkartinius popierinius puodelius daugeliu atvejų patartina mesti prie plastiko atliekų.

Šiais laikais vienkartiniai indai ir ekologija yra suderinami dalykai. Iš popieriaus, medienos ar palmių lapų pagamintos priemonės leidžia džiaugtis ne tik funkcionalumu, bet ir puikia išvaizda. Jei ir jūs planuojate vakarėlį ar kitą renginį ir ieškote vienkartinių indų, nepraleiskite progos įsigyti būtent tokių priemonių, skirtų virtuvei ir ne tik.

admin • spalio 15, 2019


Previous Post

Next Post

Parašykite komentarą

Your email address will not be published / Required fields are marked *